Arrestohen tre persona për “Grabitje”

Gjilan – Me datën 23.10.2018 rreth orës 23:45 viktima shqiptare shtetase e Kosovës derisa ishte duke ecur ne rrugën “Elez Agushi” këtu në Gjilan, një person i pa njohur i vije nga mbrapa dhe me forcë ia “Grabitë” çantën e krahut viktimës, dhe me shpejtësi duke vrapuar arrin te largohet ne drejtim te pa njohur. Pas një pune hetimore mirë të koordinuar operative Policia e Kosovës njësiti i hetimeve të stacionit policor të Gjilanit me 20 mars 2019 rreth orës 18:30 kanë arritur t`i identifikojnë dhe t`i arrestoj kryerësit e kësaj vepre penale e cilësuar si “Grabitje”.

Tre të dyshuar shqiptar shtetas të Kosovës janë intervistuar në prezencën e mbrojtësve të tyre si dhe në prezencën e punëtorit të QPS-se, pasi që njëri nga të dyshuarit është i mitur. Janë gjetur prova dhe dëshmi të qëndrueshme se këta tre të dyshuar janë të involvuar dhe dyshohet se janë bashkëpjesëmarrës në kryerjen edhe të veprave tjera penale si “Grabitje” dhe raste të “Vjedhjeve” dhe “Vjedhjeve” të rënda.

Të dyshuarit janë ndalur nga Policia. Njësitet e hetimeve nga stacioni policor i Gjilanit janë duke i hetuar rastet njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).