Arrestohen ndotësit e degradimit të ambientit

Gjilan – Më 06.11.2018 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, nën dyshimin se të njëjtit kanë asgjësuar, shkatërruar barnat me afat të skaduar, duke ndotur – degraduar ajrin, tokën apo dëmtuar shëndetin e njerëzve.

Të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).