Arrestohen katër shqiptarë për falsifikim të parasë

Gjilan – Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptar, pasi që tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar dy kartëmonedha nga njëqind euro të dyshuara si të falsifikuara.

Të dyshuarit kanë deklaruar se kartëmonedhat e falsifikuara i kanë blerë nga një i dyshuar mashkull shqiptar shtetas i Serbisë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).