Arrestohen katër shqiptarë për falsifikim të parasë

Gjilan – Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptar, pasi që tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar dy kartëmonedha nga njëqind euro të dyshuara si të falsifikuara.

Të dyshuarit kanë deklaruar se kartëmonedhat e falsifikuara i kanë blerë nga një i dyshuar mashkull shqiptar shtetas i Serbisë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS