Arrestohen hajnat që kishin vjedhur llaptop në Universitetin e Gjilanit

Gjilan – Më datë 20 prill 2019, Policia e Kosovës, Njësia e hetimeve pran Stacionit policorë në Gjilan, ka arrestuar dy të dyshuar, shqiptar shtetas të Kosovēs, pasi që gjatë zhvillimit të hetimeve janë siguruar prova të qëndrueshme se të njëjtit më datën 17 prill 2019 në intervalin kohorë 23:00-06:40 në universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan në bashkëveprim kanë kryer veprën penale “Vjedhje e rëndë”.

Të dyshuarit, dyshohet se përmes një dritare të cilën e kanë hapur me forcë, kanë depërtuar në depon e logjistikës së Universitetit ,me ç’rast kanë vjedhur katër “Lap-Top” së bashku me bateritë mbushëse, një shpërndarës USB, një vulë dhe katër USB -Memorie. Të gjitha sendet e vjedhura janë konfiskuar nga të dyshuarit dhe i janë kthyer pronarit legjitim Universitetit “Kadri Zeka’ ‘në Gjilan.

Rasti i kompletuar dërgohet në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).