Arrestohen dy serb, sulmuan fizikisht bashkëvendësin e tyre

Viti – Në fshatin Mogillë, në Kllokot, janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj serb, pasi që të njëjtit e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull serb.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).