Arrestohen dy serb për kanosje

Kamenicë – Në fshatin Bosce, të Kamenicës janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj serb, të cilët pas një mosmarrëveshje kanë kanosur 5 (pesë) viktima meshkuj serb dhe një viktimë moshë e mitur femër serbe.

Me vendimin e Prokurorit, njëri nga të dyshuarit dërgohet në qendrën e mbajtjes, kurse i dyshuari i dytë lirohet njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).