Arrestohen dy gjilanas të dyshuar, e bëjnë për spital viktimën

Gjilan – Dy të dyshuar meshkuj shqiptar kanë sulmuar me mjete të forta viktimën mashkull shqiptar të cilit i kanë shkaktuar lëndime të renda trupore. Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore njoftoj policia e Kosovës.

Të dyshuarit janë arrestuar. Në posedim të personave të dyshuar është gjetur një arme e llojit TT dhe 19 fishekë të kalibrit 7.62 mm, tek të dyshuarit është gjetur edhe një thike flutur.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit dërgohen në mbajtje. Rasti është nën hetime thuhet në njoftimin e policisë./rajonipress

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS