Arrestohen dy gjilanas, dëmtuan derën e një lokali, policia konfiskoi armë në shtëpitë e tyre

Gjilan – Në rrugën “Idriz Seferi” në Gjilan raportohet se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që të njëjtit kanë dëmtuar derën e një lokali pronë e ankuesit mashkull kosovar.

Njësiti policor tek të dyshuarit gjatë kontrollës kanë gjetur dhe konfiskuar një revole me 4 fishek me predhë dhe 4 me gaz të kalibrit 7.62 mm.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS