Arrestime të shumta në Gjilan për kanosje e përleshje fizike

Gjilan – Në rrugën “Martirët e Gjilanit” në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte kanosur viktimën mashkull kosovar dhe fëmijët e tij.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Edhe në rrugën “Idriz Seferi” në Gjilan janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë (dy nga ata të mitur) pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje ishin përleshur fizikisht në mes vete, tre nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjilanit.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit dy të dyshuarit e mitur janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa tre të dyshuarit tjerë dërgohen në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).