Arrestime për vjedhje e kanosje në Gjilan

Gjilan – Në Gjilan janë shpeshtuar rastet e vjedhjeve të rënda por edhe të kanosjes. Policia e Gjilanit ka arritur të prangos dy të dyshuar.

Prokuroria Themelore Gjilan: Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:
Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit ka ndaluar një (1) person për veprën penale “Kanosja” dhe një (1) person për veprën penale “Vjedhja e rëndë”.

Aktakuzat:
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS