Arrestime për sulm fizik dhe dhunim në Gjilan

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti si pasoj e një mosmarrëveshje të më hershme që kishte pasur me viktimën mashkull kosovar e kishte sulmuar fizikisht atë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti duke u hetuar.

Kurse një dhunim ka ndodhur në Gjilan. Sipas policisë me datën 25.10.2022 viktima femër kosovare pas kontrollit mjekësor ka rezultuar se është shtatzënë. Në konsultim me prokurorin, rasti është kualifikuar si më lartë, dhe njësitet policore janë duke hetuar rastin njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS