Arrestime për përdorim të arnës dhe mjeteve të rrezikshme

Gjilan – Në fshatin Culkovc, të Novobërdës ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se nga të shtëna me armë zjarri nga person-a të panjohur i janë plagosur dy qenë të tij. Rasti vazhdon të hetohet.

Edhe në fshatin Pasjan, gjatë kontrollit në automjetin e të dyshuarit mashkull kosovar i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me shtatë copë fishekë. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS