Arrestime për mos respektim të urdhrave të personit zyrtar dhe për kalim të paautorizuar të kufirit

Gjilan – Në fshatin Stublinë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë, pasi i njëjti nuk kishte përfillur urdhrat e zyrtarëve policor për ndalim në një pikë kontrolli.

I dyshuari po ashtu kishte kaluar ilegalisht kufirin. Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas inicimit të rastit është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Edhe në fshatin Uglarë, të Gjilanit nga njësitet policore janë ndaluar tre të dyshuar meshkuj shqiptarë shtetas të Serbisë, nën dyshimin se të njëjtit me veturë kanë kaluar kufirin në hyrje në mënyrë të kundërligjshme.

Në konsultim me prokurorin, të dyshuarit janë dërguar në Gjykatën Themelore në Gjilan dhe më pas janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS