Arrestime për kanosje e dhunë në familje, në Gjilan e Ranillug

Gjilan – Më 27.10.2022 viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar dyshohet se e kishte kanosur. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Edhe në Ranillug ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ishte ngacmuar – provokuar nga e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë. Me vendim të prokurorit, rasti në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS