Arrestime për kanosje e dhunë familjare në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Muharrem Ibrahimi”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, i cili në një lokal kishte kanosur një zyrtar policor gjatë kryerjes së detyrës. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajte.

Kurse në fshatin Pogragjë, të Gjilanit është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht djalin e tij. Gjatë kontrollit në trup, tek i dyshuari është gjetur dhe është konfiskuar një thikë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).