Arrestime për kanosje e dhunë familjare në Gjilan

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka kanosur bashkëshorten e tij viktimën femër shqiptare. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Edhe në një rast tjetër është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht motrën e tij viktimën femër shqiptare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar një revole me tre fishekë dhe një thikë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet, rasti në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).