Arrestime për drogë në Gjilan

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar i cili nga dritarja e veturës ka hedhur një qese me substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë me peshë 3.6 gramë. Substanca narkotike është konfiskuar si dëshmi, i dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Në rastin tjetër është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe është konfiskuar një sasi me substancë të dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë prej 1 gram.

Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullnjoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).