Arrestime për dhunë në familje, në Partesh e Gjilan

Gjilan – Në Partesh është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Gjatë intervistimit i dyshuari ka pranuar se posedon armë.

Me urdhër të gjyqtarit është bërë kontrollimi i shtëpisë dhe objekteve përreth ku janë gjetur dhe sekuestruar: dy revole, dy pushkë, 449 fishekë, një mbrojtës për tyta dhe një brushë për pastrim të armëve. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Edhe në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS