Arrestime për dhunë familjare dhe sulm fizik në Gjilan

Gjilan – Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar, pasi i njëjti ka sulmuar viktimën femër kosovare. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka marrë tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Në Gjilan gjithashtu janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që të njëjtit kishin sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, njëri prej të dyshuarve dërgohet në mbajtje dhe tjetri lirohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).