Arrestime për armë dhe drogë në Gërmovë të Vitisë dhe Bresalc të Gjilanit

Gjilan – Në fshatin Gërmovë, të Vitisë është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar, pasi që te ai është gjetur në posedim dhe konfiskuar një pistoletë.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Edhe në fshatin Bresalc, të Gjilanit pas hetimeve të zhvilluara është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar i dyshuar për substanca narkotike dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS