Arrestime në Gjilan për kanosje dhe nxitje të përçarjes

Gjilan – Në lagjen “Arbëria” në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjti kanë kanosur viktimën mashkull kosovar.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Edhe një rast tjetër që lidhet me nxitje e përçarjes dhe mos durimit është shënuar në fshatin Velekincë të Gjilanit ku është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në shenjë revolte në llogarinë e tij personale të rrjetit social, ka publikuar një shkrim me anë të cilit dyshohet se ka përçuar tek të tjerët një mesazh nxitës dhe përçarës.

Me vendim të Prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).