Fidanishtja

Arrestime në Gjilan për drogë dhe armëmbajtje pa leje

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në rrugën “Avdullah Presheva” në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe sekuestruar 49 gram marihuanë dhe 253 (dyqind e pesëdhjetë e tre) euro që dyshohet se janë fituar kundërligjshëm. Më urdhër të prokurorit i dyshuari ndalohet në mbajtje.

Edhe në fshatin Gumnishtë, të Gjilanit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar: një armë e gjatë me dy karikator të zbrazur, një pushkë gjuetie, 22 fishekë dhe një thikë.

Uji Dea

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/