Arrestime në Gjilan, konfiskohen armë e municion

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje i ka sulmuar fizikisht viktimat. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar.

Po në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që gjatë bastisjes në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një armë pistoletë me pesë copë fishek. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Në Gjilan gjithashtu është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që gjatë bastisjes në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).