Arrestime e konfiskime armësh në Budrigë e Gjilan

Gjilan – Në fshatin Budrigë e Poshtme, gjatë një kontrolle brenda në një veture është gjetur një armë me një karikator dhe pesë fishekë të cilat i dyshuari mashkull shqiptar i kishte në posedim ilegal. Arma është konfiskuar në cilësi të provave materiale, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë. Rasti nën hetime.

Poashtu në fshatin Budrigë e Poshtme, gjatë një kontrolli brenda në një lokal është gjetur dhe konfiskuar një revole dhe 100 fishekë të cilat ishin në posedim nga i dyshuari shqiptar. I dyshuari është intervistuar dhe në konsultim me prokurorin është dërguar në mbajtje.

Kurse në rrugën “Idriz Seferi” në Gjilan gjatë një kontrolli brenda në një lokal janë gjetur dhe konfiskuar dy revole dhe 13 fishekë të cilat ishin në posedim nga i dyshuari shqiptar. i dyshuari është intervistuar dhe në konsultim me prokurorin është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).