Arrestime dhe konfiskim armësh në Gjilan e Ranilllug

Gjilan – Në fshatin Partesh, të Gjilanit gjatë kontrollit nga Policia, në automjetin e të dyshuarit mashkull shqiptar, është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me tri copë fishekë. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të Prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Në rrugën “Mulla Idrizi”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas shqiptimit të një gjobe në trafik ka kanosur me fjalë kërcënuese viktimën, zyrtarin Policor në detyrë. Me vendim të Prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Edhe në fshatin Drenoc i Epërm, Ranilluk ankuesi mashkull serb, ka njoftuar se ka dëgjuar të shtëna armësh në fshatin Ropotov. Nuk raportohet për të lënduar as të arrestuar. Rasti është duke u hetuar njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).