Aro Muriç pritet t’i bashkohet skuadrës angleze

Portieri i Kosovës, Aro Muriç pritet të bëhet së shpejti me skuadër të re.

“Gardiani” shqiptar që është në pronësi të Manchester Cityt, ishte i huazuar në Nottingham Forest edicionin e kaluar, shkruan “Zeri.info”.

Por, ai dështoi të lë gjurmë te skuadra angleze, derisa e humbi vendin e titullarit pas ardhjes së Bruce Samba.

Por, tashmë për shërbimet e Aro Muriçit ka shprehur interesim Blackburn Roversi.

Blackburni dëshiron transferimin e Muriçit në formë huazimi.

Mbetet të shihet se cila do të jetë përgjigjja e Manchester Cityt. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).