Fundamenti

Armando Broja gjen golin në duelin ndaj Preston North

/ 1 minutë lexim

Sulmuesi shqiptar Armando Broja, ka shënuar për t’i dhënë epërsinë Chelseat në duelin ndaj Preston North End, që po zhvillohet në kuadër të FA Cup.

Po zhvillohej minuta e 58-të e takimit, kur Armando Broja arriti të shënoi një gol të bukur me kokë për 1-0, pas asistimit të Malo Gustos.

Uji Dea

Ky ishte goli i dytë i Brojës në këtë edicion të ri të garave me fanellën e Chelseat, pasi paraprakisht kishte gjetur rrugën e rrjetës në Ligën Premier.

Ky gol padyshim që do ta ndihmojë atë që të fitojë vetëbesim për sfidat e radhës si dhe do të jetë një sinjal pozitiv në drejtim të Pochettinos, duke marrë parasysh konkurrencën brenda ekipit./Telegrafi/