Arlind Ajeti nënshkruan me skuadrën daneze

Arlind Ajeti pas një periudhe pa klub, ai ka nënshkruar me klubin danez Vejle Boldklub.

Vejle këtë sezon luan në kategorinë e dytë daneze, ku synon ta përfundojë kampionatin në vendin e parë, pozitë të cilën e mban aktualisht dhe dërgon në elitë.

Trajneri Jacob Kruger ka folur rreth transferimit, duke treguar se beson në aftësitë e shqiptarit.

“CV e Arlindit flet vetë, por ai është gjithashtu një lojtar që nuk ka luajtur aq shumë futboll në gjysmën e fundit të vitit 2019”.

“Ne besojmë se ne në Vejle Boldklub mund ta ndërtojmë atë fizikisht në mjedisin tonë elitar dhe që Arlind përmes trajnimi do të jetë i gatshëm për skuadrën gjatë pranverës”.

“Është e qartë se 19 ndeshje ndërkombëtare për Shqipërinë dhe 41 ndeshje në Serie A janë një shprehje e qartë e cilësive të tij në futboll”, ka thënë ai.

Te Vejle po ashtu luan futbollisti tjetër shqiptar, Ylber Ramadani.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).