Arjola Demiri e pikëlluar pas shembjes së Teatrit

Arjola Demiri ka prekur me postimin e bërë në Instagram.

Mëngjesin e së dielës u shemb Teatri Kombëtar në Tiranë.

Në 100 vjetorin e saj të dytë të shpalljes Kryeqytet, Tirana ka hedhur sot themelet për t’i dhënë komunitetit të artistëve, aktorëve, regjisorëve, por edhe qytetarëve artdashës, një shtëpi të re arti dhe kulture, Teatrin e Ri Kombëtar.

Mirëpo ky vendim nuk është mirëpritur dhe reagimet ishin të shumta.

E prekur nga kjo ishte edhe aktorja shqiptare, Arjola Demiri e cila dhimbjen e ndau nëpërmjet publikimit të një fotografie ku i ka vendosur edhe datën kur u shemb teatri.

Përveç Arjolës edhe emra të tjerë të njohur të ekranit kanë shprehur pakënaqësitë e tyre nëpërmjet rrjeteve sociale.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).