Arijan Ademi drejt largimit nga Dinamo Zagreb, pas tij tri klube ruse

Dinamo është i gatshme të lirojë kapitenin e saj, Arijan Ademin për 4 ose 5 milionë euro kompensim.

Arijan Ademi duket se do t’i jap lamtumirën Maksimirit, pas dhjetë vitesh të kaluara në klubin e Dinamos.

Janë ekipet ruse të kategorisë së parë nga Moska si CSKA, Spartak dhe Lokomotiva – që janë të interesuar për shqiptarin e Dinamos.

Dinamo raportohet se është e gatshëm të lëshojë mesfushorin e tyre me përvojë, por me kompensim të duhur.

Mësohet se “blutë” kërkojnë nga 4 deri në 5 milionë euro që nuk janë shumë problem për klubet ruse. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).