Arifi: Punëtorët e administratës në Bujanoc po vjedhin shtesat e fëmijëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Nagip Arifi në seancën e kuvendit komunal të mbajtur sot ka akuzuar administratën komunale se punëtorët kanë vjedhur shtesat e fëmijëve dhe prindërve, shkruan Titulli.com.

“Janë përfshirë 10 punëtorë në mesin e të cilëve edhe një punëtorë i degës së postës”, tha mes tjerash Arifi dhe ka kërkuar nga shefi I administratës të prezantoj rezultatet e hulumtimit të këtij rasti.

Rastin në fjalë për dyshime rreth keqpërdorimeve të shtesave e konfirmoi edhe kryetari i kuvendit komunal, Adnan Salihu i cili theksoi se komisioni hetues akoma nuk e ka kryer punën e vet.

Salihu tha se diçka e tillë ka ndodhur pas deklaratës së një punëtori të administratës komunale dhe sipas tij duhet të priten rezultatet zyrtare të komisionit.

Akuzave të Nagip Arifi ju ka përgjigjur edhe shefi i grupit të PVD-së, Ragmi Mustafa duke thënë se duhet qytetarët që janë dëmtuar të deklarohen dhe lajmërohen./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).