Uji Dea

Argtim Ismaili pritet të bëhet me klub të ri

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut Argtim Ismaili ka spikatur me paraqitjet e tij në ligën e dytë zvicerane.

Ai karrierën e ka nisur si 10-vjeçar, ku ishte zbuluar nga klubi i njohur St Gallen. Tek ky ekip luajti për 9 vjet, duke u paraqitur për të gjitha gjeneratat.

Mobi Casa

Ismaili që luan si mesfushor qendror mori kontratë profesionale te skuadra FC Wil, duke luajtur për dy sezone dhe pati 17 paraqitje deri kur pësoi një lëndim, që e la jashtë fushave.

24-vjeçari në muajt e fundit ishte duke u rikuperuar nga lëndimi dhe është duke i shqyrtuar ofertat, teksa në ditët në vijim pritet të vendosë për të ardhmen e tij.