Ardian Nuhiu: Vështirë ndaj Prishtinës, por kërkojmë tri pikë

Në konferencë për gazetarë, trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka theksuar se nesër do të jetë në ndeshje e vështirë ndaj kampionit aktual Prishtinës.

“Nesër na pret një ndeshje shumë e vështirë, kundërshtari ynë Prishtina së pari është kampion aktual dhe ka cilësi, por edhe është gjysmëfinaliste e Kupës së Kosovës. Për këtë ndeshje jemi përgatitur maksimalisht gjatë këtyre ditëve, tek skuadra është rritur morali pas fitores ndaj Ulpianës për Kupë. Skuadra jonë ka vlera dhe do të japim maksimumin që ti marrim tri pike dhe të ruajmë hapin me kreun e tabelës së klasifikimit”.

Nuhiu ka bërë të ditur gjithashtu se nesër kundër Prishtinës, tek skuadra e Dritës do të mungojnë, Muja dhe Broja për shkak të lëndimeve, ndërsa Jashari do të mungon për shkak të kartonëve.

Ndeshja në mes Dritës dhe Prishtinës, zhvillohet në Gjilan tek fusha me bari sintentik “tek rrethi”. Ndeshja fillon nga ora 13:30./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS