Uji Dea

Ardian Limani largohet nga Drita

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjilan – Skuadra e Dritës ka ndarë rrugët me ish-kapitenin e skuadrës, Ardian Limani, pas një marrëveshje të dyanshme.

Largimin e Limanit e ka konfirmuar klubi i Dritës, i cila ka falënderuar Limanin për kohën e kaluar tek “bardhekaltërtit”.

Hidromorava

“Ju njoftojmë që pas një takimi në mes të drejtuesve të klubit dhe kapitenit tonë Ardian Limani, jemi dakorduar që ti ndajmë rrugët e bashkëpunimit. Ishte kërkesa e kapitenit që nëse klubi gjen mirëkuptim, ta lëm të lire në mënyrë që tu krijohet hapësirë lojtarëve tjerë dhe klubi e ka respektuar vendimin e tij. Lamtumira më e ngrohët ju dha kapitenit më të trofeshëm në histori te klubit dhe me më së shumti paraqitje në klubin DRITA, me gjithsej 304 ndeshje në të gjitha kompeticionet”.