Ardian Limani: Kupën duhet ta fitojmë për “Intelektualët”

Gjilan – Kapiteni i Dritës, Ardian Limani, ka deklaruar se Drita e ka përvojën si avantazh karshi Llapit, por shtoi se duhet ta fitojë trofeun për shkak të tifozëve.

“Mendoj qe çdo trofe është i rëndësishëm për një lojtar, por aq më tepër për një kapiten. Për kapitenin është privilegj sidomos kur e ngrit. Për mua kjo do të jetë finalja e parë dhe trofeu do të jetë i veçante. E di që edhe tifozët e presin me padurim këtë trofe që mungon tash e shumë vite dhe do të bëjmë të pamundurën për ta fituar. Kemi marrë të gjitha masat për të parandaluar pikat e forta të Llapit, por gjithashtu ata kanë edhe pikat e dobëta, në të cilat do të sulmojmë. Mendoj se jemi të gatshëm 100% për t’u përballur me ta. Përvoja është në anën tonë dhe kohët e fundit kemi fituar trofe dhe e kemi obligim ta menaxhojmë stresin e lojës dhe duhet t’i shpërblejmë tifozët tanë me trofe sepse ata e meritojnë këtë për shkak të përkrahjes së madhe që na e kanë dhënë gjatë gjithë sezonit”, ka thënë Limani.

Drita dhe Llapi luajnë të enjten finalen e Kupës në “Fadil Vokrri”, me fillim nga ora 20:00. Secila skuadër e ka të fituar nga një herë në histori trofeun e Kupës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS