Arbnor Muja shënon penalltinë, në një ndeshje dramatike në Belgjikë

Arbnor Muja e ka gjetur rrjetën për herë të parë në futbollin belg. Ish-futbollisti i Dritës që u transferua në verë te Antwerp ka arritur të shënoi nga penalltia në një ndeshje dramatike.

Ndeshja ndaj Beveren ishte emocionale me kthime rezultatesh ndërsa përfundoi 2-2.

Trajneri vendosi që Muja të jetë një nga ekzekutuesit e penalltive dhe kosovari arriti të plasojë goditje të saktë për fitoren e Antwerpen./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS