RCCOLA

Arbnor Muja do të luajë për Shqipërinë, raporton gazeta nga Tirana

/ 1 minutë lexim

Kosova humb edhe Arbnor Mujën, i cili do t’i bashkohet Kombëtares shqiptare.

Alain Giresse e publikoi sot listën e Kosovës për ndeshjet e qershorit, aty ku mungoi emri i Mujës, shkruan Gazeta Express.

Pati shumë reagime. Por, lojtari pas qershorit do t’i bashkohet Shqipërisë, ka raportuar “Sport Ekspres“.

Hidromorava

Javë më parë Muja e fitoi Kupën e Belgjikës dhe festoi me flamurin e Kosovës.

Kurse të dielën me ekipin e tij Antwerp u stolis me titullin e kampionit belg dhe festoi me flamurin e Shqipërisë.

Kosova në vazhdimësi po humb lojtarë të mëdhenj. /Gazeta Express/