Arbnor Morina: Vështirë ndaj Dritës, por kërkojmë që pikët të mbesin në Ferizaj

Skuadra e Ferizajit në Javën e katërt të Albi Mall Superliga të Kosovës do të jetë nikoqir
i Dritës së Gjilanit.

Ferizaj nga tri përballjet në këtë stinor ka arritur vetëm një pikë të arkëton në konton e saj duke barazuar me Prishtinën 0-0 ndërsa ka pësuar humbje në Gjilan ndaj Gjilanit në minutat shtesë të ndeshjes 2-1.

Për futbollistët e trajnerit Arbnor Morina sfajneriida ndaj Dritës do të jetë e vështirë, por jo edhe e pamundur.

Trajneri i “kaltër e bardhëve” të Ferizajit Arbnor Morina ka bërë të ditur se skuadra e tij në këtë fillim të kampionatit ka pasur disa vështirësi, disa lëndime të cilat e kanë përcjellë por edhe fati nuk ishte në anën e tyre.

Trajneri Morina ballafaqimin ndaj Dritës e sheh mjaft të vështirë, por jo edhe pa shpresa.

“Drita në radhët e saja ka futbollist tejet cilësor dhe me përvojë, është skuadër që pretendon titullin e kampionit, ne do ti qasemi ndeshjes që pikët të mbesin në Ferizaj, gjatë javës kemi punuar me futbollist për t`i eliminuar disa dobësi të cilat i kishim gjatë tri javëve të kaluara kësaj radhe pres ndihmë nga tifozët e Ferizajit “ujqit” që së bashku në këtë ballafaqim të dalim fitimtar”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS