Arbnor Morina: Në Gjilan udhëtojmë për rezultat pozitiv

Trajneri i cili bëri bujë, duke e bërë kampion në Ligën e parë Ferizajin dhe duke e bërë një skuadër të fuqishme dhe stabile.

Ferizaji i cili debuton në Superligën e Kosovës 2022-23 përballjen e parë e zhvillon si mysafire me Sc Gjilanin.

Për trajnerin e Ferizajit Arbnor Morina kjo ndeshje është mjaft e vështirë, por skuadra e tij do të luftojë që nga Gjilani të rikthehet me rezultat pozitiv.

“Respekt për SC Gjilanin është një skuadër që lufton për titull dhe ka futbollistë cilësor në radhët e veta, ne respektojmë maksimalisht, në këtë ndeshje do të tregojmë futboll cilësor është ndeshja e parë e kampionatit, ne kemi adutet tona dhe do të mundohemi t`i shfrytëzojmë gjatë 90 minutave futbollistët e mi do të japin gjithçka nga vetja që të kthehemi të pamposhtur nga ky udhëtim i parë në Superligë”.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin me bari sintentik duke filluar në ora 17.00./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS