Arbër Zeneli arrin marrëveshje me klubin turk

/ 1 minutë lexim

Arbër Zeneli do të ndryshojë ambient gjatë kësaj merkato verore.

Sipas gazetarit turk, Yagiz Sabuncuoglu, ylli kosovar ka arritur marrëveshje me ekipin nga Turqia, Adana Demirspor.

Aktualisht, Zeneli luan për Reims në Francë, por nuk po ka minutazhë të mjaftueshme dhe po e dëshiron largimin nga atje.

Fidanishtja

ÖZEL | Adana Demirspor, Reims forması giyen Arbër Zeneli ile anlaşmaya vardı.

— Yağız Sabuncuoğlu (@yagosabuncuoglu) August 25, 2023
Arbër Zeneli është pjesë e Reims që nga viti 2019, kur erdhi nga klubi holandez, Heerenveen. /Gazeta Express/