Arbër Ismajli tregohet human e solidar edhe në Mekë e Medinë, takohet me haxhinjët e Gjilanit

Gjilan – Të enjtën haxhitë nga Gjilani i vizitojë Arber Ismajli nënkryetar i komunës së Gjilanit, i cili u pritë nga kreu i BIK në Gjilan, Naim Aliu dhe sekretari i BIK në Gjilan Agim Hyseni.

Besimtarët e komunitetit mysliman nga Kosova kanë marrë rrugë për në vendet e shenjta Mekë e Medinë për të kryer Haxhin. Nga Gjilani janë gjithsejtë 76 haxhi që kanë marr rrugën për vendet e shenjeta, gjithashtu edhe këtë vit me ftesë të mbretit të Arabisë Saudite, Salman Bin Abdulaziz Al Saud janë të ftuar 10 Kosovar ku tre nga ta janë nga qyteti i Gjilanit, e në këtë ekip janë Arber Ismajli nënkryetar i komunës së Gjilanit dhe Agim Salihu ekspert i qeverisjes lokale dhe Ekrem Halimi profesor në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan.

Të enjtën haxhitë nga Gjilani i vizitojë Arber Ismajli nënkryetar i komunës së Gjilanit, i cili u pritë nga kreu i BIK në Gjilan, Naim Aliu dhe sekretari i BIK në Gjilan Agim Salihu.

Nënkryetari Ismajli uroje haxhit që të jenë mirë me shëndetin e tyre dhe që Zoti t’ju pranon haxhin të gjithë haxhive nga mbarë bota.

Naim Aliu kryetar i BIK në Gjilan njoftoi nënkryetarin Ismajli se Haxhit nga Gjilani janë të gjithë shëndoshë e mirë dhe se kanë kryer umren dhe në ditët në vijim presin për t`i kryer obligimet tjera të haxhit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).