Arbër Ismajli i entuziazmuar me sukseset e të riut gjilanas Dorian Kadriu

Gjilan – Jashtëzakonisht i lumtur, të ndajë me ju një lajm të mirë, për të riun gjilanas, Dorian Kadriu, i cili po ecën me hapa të sigurtë dhe të drejtë në rrugën e dijes ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Miq,
Jashtëzakonisht i lumtur, të ndajë me ju një lajm të mirë, për të riun gjilanas, Dorian Kadriu, i cili po ecën me hapa të sigurtë dhe të drejtë në rrugën e dijes!
Pikërisht, sot në ditën e parë të gjysëmvjetorit të dytë, kur mijëra të rinjë rinisin garën e madhe të mësimnxënies, një i ri gjilanas me prejardhje nga Lugina e Preshevës, na bënë të ndjehemi krenar dhe të lumtur.

Nuk ka rrugë tjetër më të ndritshme se rruga e dijes, e cila do na dërgojë drejtë zhvillimit të mirëqenies së shoqërisë, vetvetes dhe vendit në përgjithësi!
Vendi ynë është i mbushur me talentë të ndryshëm, dhe e jona është që nëse nuk mundemi t’i ndihmojmë të paktën mos ta pengojmë zhvillimin e tyre!

Jemi këtu për të bëre më të mirat për brezin e ri, sepse ata janë pasqyra më e mirë e punës sonë!

Pilot kosovar vetëm 18vjeqar!
Përgjithmonë krenar!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).