Arbër Ismajli: Fëmijët janë pasuria më e shtrenjtë e jetës së njeriut

Gjilan – Fëmijët janë pasuria më e shtrenjtë e jetës së njeriut, janë e ardhmja e një shoqërie për të cilët kemi vullnet të zgjohemi e punojmë për çdo ditë. I nderuar që isha në vizitë në Qendrën e Kujdesit Ditor “PEMA”, për t’i takuar fëmijët e kësaj qendre, dhe, për t’i uruar për ditën ndërkombëtare të tyre ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Për koincidencë, edhe Festina Destani, nxënëse e kësaj qendre, kishte ditëlindjen, e me këtë rast, ia festuam ditëlindjen e saj, dhe, i dëshiruam shumë fat e mbarësi në jetë.
Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, 1 Qershori, në rëndësinë e saj ka gëzimin, paçen, dashurinë dhe harenë e të gjithë fëmijëve.

Fëmijët janë pasuria më e shtrenjtë e jetës së njeriut, janë e ardhmja e një shoqërie për të cilët kemi vullnet të zgjohemi e punojmë për çdo ditë.

Ata janë thesari më i çmuar nga të cilët presim të ardhme të ndritur. Jemi të obliguar t’ua sigurojmë jetën, dhe, t’ua bëjmë sa më të lumtur.

Prandaj, le ta festojmë këtë ditë të tyre, duke u sensibilizuar me ta, duke iu ofruar dashuri, e duke i thënë jo abuzimit, dhe jo dhunës ndaj tyre.
Paçe, shëndet dhe rritë të mirë për të gjithë fëmijët tanë!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).