Arbër Hoxha vazhdon shkëlqimin, shënon gol të jashtëzakonshëm në fitoren e radhës të Slaven Belupos

Arbër Hoxha po vazhdon me paraqitje të mira në elitën e futbollit kroat.

Skuadra ku aktivizohet kosovar, Slaven Belupo, shënoi fitore si vendase kundër Rijekas, në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në HNL – shkruan Gazeta Express.

Ndeshja që u zhvillua këtë të diel u mbyll me rezultatin 2:1.

Hoxha ishte autor i golit të parë në këtë ndeshje, që për të ishte goli i pestë sezonal.

24-vjeçari e shënoi një gol spektakolar në minutën e 45-të.

Për Slaven Belupon ishte kjo fitorja e dytë radhazi. Kjo skuadër tani ka 23 pikë dhe ndodhet në pozitën e katërt në tabelë. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS