“AR – KATANA” ndihmon 138 familje me pako ushqimore

Gjilan – Në përmbyllje të vitit 2019 kompania “AR – KATANA” ka ndihmuar 138 familje me pako ushqimore. “Çdo familje duhet ta ndiej natën e ndërrimit të motmoteve, edhe kësaj radhe jemi kujdesur që të gëzojmë disa familje me gjendjen e rënduar sociale” tha Muhamet Ajrullahu.

“AR – KATANA” pothuajse në çdo festë kombëtare apo institucionale shpërndanë ndihma për familjet skamnore.

Në prag të fundvitit kjo kompani që tashmë po cilësohet si gjiganti i ndërtimeve cilësore ka shpërndarë 138 pako ushqimore për familjet me gjendjen e rënduar sociale. “Çdo familje duhet ta ndiej natën e ndërrimit të motmoteve, edhe kësaj radhe jemi kujdesur që të gëzojmë disa familje me gjendjen e rënduar sociale” tha Muhamet Ajrullahu.

Ajrullahu tha se kompania që ai drejton është përkujdesur gjatë tërë vitit 2019 dhe ka ndihmuar e përkrahur familje të ndryshme, individ, student të shumtë dhe shoqata të ndryshme, me të vetmin qëllim që të zbutet gjendja e rënduar sociale.”Kemi obligim që këto kategori t`i mbajmë afër dhe të solidarizohemi me të gjitha mundësit tona” u shpreh Ajrullahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).