Vali Ranch

“AR – KATANA” kompania e ndërtimit ku cilësia dhe standardi asnjëherë nuk ndryshojnë

/ 4 minuta lexim

Gjilan – “AR KATANA” padyshim është kompania më serioze në regjion në fushën e ndërtimit të banesave moderne dhe mbetet pikë referuese për shumë familje nga mbarë trojet shqiptare. Pronari i saj Muhamet Ajrullahu thotë se pavarësisht krizave rajonale ky gjigant e ka ruajtur përherë cilësinë dhe standardin ndërsa për diasporën thotë se fuqia e tyre është domethënëse dhe ndikon në mënyrë direkte dhe indirekte në zhvillim e progres.

Familje të shumta shqiptare pothuajse gjatë tërë ditës qëndrojnë dhe vizitojnë kompleksin banesor dhe gjigantin e ndërtimeve moderne me cilësi evropiane “AR KATANA”.

Gjithsesi është një staf i përgatitur mirë profesionalisht, që i del në ndihmë secilit që frekuenton këtë hapësirë banimi të ndërtuar enkas për familjet moderne dhe ata që duan vend ideal për qetësi, rekreacion e pamje mahnitëse.

Padyshim ardhja e diasporës e ngjall frekuentimin dhe rritë fuqinë blerëse derisa pronari i saj Muhamet Ajrullahu i cili edhe vet është pjesë e diasporës thotë për rajonipress se fuqia e diasporës është shumë domethënëse dhe ndikon në mënyrë direkte dhe indirekte në zhvillimin e bizneseve.

“Cilësia dhe standardi mbetet tek ne gjithmonë në nivelin më të lartë të mundshëm pavarësisht ndryshimeve të çmimeve të prodhimit edhe pse në filozofinë e kompanisë jemi sfiduar pavarësisht krizave rajonale në ruajtjen e berëzës” thotë Ajrullahu.

Pronari i kompanisë prestigjioze dhe e pa konkurrencë në rajon thotë se ka shumë arsye pse klient të shumtë drejtohen tek komplekset e tyre.

“Bashkëdyzimi i natyrës, hapësirës gjelbëruese brenda kompleksit dhe qetësisë, me arkitekturën tek kompleksi “AR KATANA”, krijojnë hapësirë mbresëlënëse për ata që dëshirojnë jetë përrallore” shton Muhamet Ajrullahu.

Në fakt ka edhe arsye tjera që e bëjnë funksional dhe të dobishëm për një familje praninë brenda kompleksit “AR KATANA’.

ArKatana

Ka mjaftueshëm siguri dhe përgjegjësi gjatë blerjes dhe fjala dhe premtimi nga stafi i këtij gjiganti janë të kryera dhe nuk ndryshojnë.

“Ne mundohemi të jemi besnik jo vetëm në ndërtim që dallohemi për nga cilësia e standardi po edhe gjatë aktit final të blerjes së banesës nga klientët. Nuk jemi të ngurtë as në çmime e as në marrëveshje sepse për ne me rëndësi është që klienti të ndahet i kënaqur dhe të jetë trashëgues i lumtur i asaj që ne e ndërtojmë me shumë dashuri e pasion” tha Ajrullahu.

Ndërtesat moderne që janë ndërtuar e po ndërtohen nga kjo kompani janë luksoze në pamje, tërheqëse në ndërtim e në arkitekturë, cilësi e thellë dhe mbikëqyrje profesionale e rregullt. Thjeshtë finesa më e vogël aty ka rëndësi dhe i kushtohet vëmendje.

Dhe këto prioritete e vlera kanë ndikuar që shumë klient nga diaspora ta vizitojnë dhe të jenë blerës potencial.

Erzeni një mërgimtar nga Zvicra me banim në Zurich thotë se ka vizituar kompleksin “AR KATANA” dhe është habitur nga punimet moderne.

“E njëjta banesë që kushton 400 mijë franga në Zvicër as 20% nuk është më e mirë se ndërtimi që sot pash. Thjesht u befasova edhe me mikpritjen edhe me kushtet e ofruara. Kuptohet që çmimet kanë hipur, por cilësia ishte në nivel të lartë” tha Erzeni.

Beqiri mërgimtar nga Suedia thotë se ishte për vizitë tek kompleksi “AR KATANA”. “Jam shumë i fascinuar nga ajo që pash dhe ndjeva, sidomos më pëlqeu ndërtimi perfekt dhe pa asnjë vërejtje, as nga jashtë e as nga brenda. Kishte kënde për lojëra dhe pash gjithashtu gjelbërim të mjaftueshëm dhe parkingje të shumta. Kishte qetësi e rehati dhe vërtet meritonte një falënderim të madh gjithë atyre që janë të angazhuar në këtë kompani” u shpreh Beqa./rajonipress/