Apostolova apelon te politikanët që të mos japin data për vizat

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova bëri apel që politikanët të mos japin data për kohën se kur do të hiqen vizat.

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli si dhe me Komisionin për Legjislacion, Imunitete dhe Mandate.

Sipas saj, ky është një proces në bërje dhe ju mbetet shteteve që të vendosin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Apostolova po ashtu ka thënë që të procedohen të gjitha ligjet në Kuvendin e Kosovës që ndërlidhen me liberalizimin e vizave, transmeton Telegrafi. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).