Eko Higjiena

Apeli refuzon kërkesën e Agim Ademit për ndërprerjen e masës së arrestit shtëpiak

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesën e kryetarit të FFK-së, Agim Ademi për ndërprerjen e masës së arrestit shtëpiak.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kërkesa e tij është hedhur poshtë nga ana e Apelit.

Uji Dea

Në anën tjetër rikujtojmë se Agim Ademi po hetohet për dy vepra penale, ‘keqpërdorim i besimit’ dhe ‘shmangie nga tatimi’.

Ai ndodhet nën masën e arrestit shtëpiak prej 1 muaji.