Anxhela Peristeri: Kur të krijoj familje do shkëputem nga muzika

Anxhela Peristeri ka qenë e ftuara e radhës në “Lartë e Poshtë”. Në një bisedë për jetën, karrierën, koncertin recital dhe planet për të ardhmen ajo zbuloi disa detaje që ndoshta nuk i dini. Disa ditë më parë këngëtarja e njohur zbuloi se në 15 nëntor do të realizojë të parin koncert recital të sajin. Lidhur me detajet e tij, ajo zbuloi se do të këndojë një pjesë të mirë të repertorit, duke përfshirë edhe “Ishe Mbret”, kënga e saj e preferuar, por edhe e publikut.

Më tej Anxhela tregoi se më në fund të parin duet me një femër do ta realizojë mbrëmjen e koncertit. “Në fakt kisha menduar ta realizoja dikur një duet me Era Rusin, por nuk u realizua. Megjithatë do të realizohet me Elhaida Danin në koncertin recital dhe do të dalë shumë bukur. Ndërsa kënga që do të këndojmë do të jetë: ‘Prapë do t’i lutem”,-ka zbuluar ajo.

Elhaida Dani do jetë e ftuar speciale në koncertin e Anxhelës. Më tej e pyetur lidhur me të hequrin dorë nga muzika, a e ka menduar ta lërë ndonjëherë këngën, ajo foli pa nguruar.

“Deri tani nuk e kam menduar asnjëherë, ndoshta kur të krijoj familje do shkëputem për disa kohë, por jo përfundimisht. Un jetoj për muzikën”.
Koncerti recital i Anxhela Peristerit do të mbahet në 15 nëntor tek Qendra Kulturore, Katedralja Ortodokse./revistawho.com

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).