Antioksiduesit e fortë: Recetat për lëngje nga perimet

LËNGU NGA PANXHARI

Përbërësit: – 3 panxharë, 1 cm rrënjë xhenxhefili, 1 spec, 2 mollë, 1 hudhër, 2 selino Përgatitja: në blender shtrydhni gjithë përbërësit, më pas e hidhni në gotë.

LËNGU NGA BROKOLI

Përbërësit: – 1 pjesë brokoli, 2 karota, 1 mollë Përgatitja: Në blender përzieni të gjithë përbërësit, më pas lëngun hidheni në gotë.

LËNGU NGA LAKRA

Përbërësit: – 1/8 e lakrës, 4 gjethe spinaq, 2 gjethe rozmarinë, 2 karota, 1 mollë. Përgatitja: Në blender përzieni gjithë përbërësit, më pas lëngun e hidhni në gotë.

LËNGU NGA KAROTA

Përbërësit: – 3 karota, 6 gjethe spinaq, 1 hudhër, gjysmë limon, speca pikant të bluar. Përgatitja: në blender përzieni gjithë përbërësit, më pas e hidhni në gotë.

LËNGU NGA KAROTA DHE MOLLA

Përbërësit: – 4 karota, 2 selino, 1 mollë, 4 pjesë majdanoz Përgatitja: në blender përzieni gjithë përbërësit, më pas i hidhni në gotë..

LËNGU NGA BROKOLI DHE XHENXHEFILI

Përbërësit: – 2 pjesë brokol, 1 hudhër, 1/8 e lakrës, 1 cm rrënjë xhenxhefili Përgatitja: Në blender përzieni gjithë përbërësit, më pas i hidhni në gotë.

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).